Človek Odstránenie tehál objaví obrovské skryté prekvapenie za nimi

Opýtajte sa okolo seba a zdá sa, že každý majiteľ domu má sťažnosť na svoj životný priestor. Vchodové dvere sú príliš štipľavé. Podlaha kúpeľne je naklonená. Ale ako čas prebehne, to sú tieto malé zvláštnosti, ktoré naozaj robia miesto cítiť ako doma … pokiaľ, samozrejme, to nepríjemnosť sa ukáže ako niečo živé .

Keď jeden špecialista na kontrolu zvierat dostal hovor o zvláštnom hluku pochádzajúcom z kuchynskej steny, pokrčil noviny ako ďalší deň v práci. Ale hneď ako odstránil prvú tehlu, okamžite sa ocitol tvárou v tvár s najpozoruhodnejším objavením svojej kariéry.

Koncom septembra bola panna Tennessee prekvapená, keď začali počuť zvláštny hluk, ktorý vychádzal z ich múrov. Spočiatku predpokladali, že to musí byť nejaké zviera …

Koniec koncov, nie je nezvyčajné, aby sa zvieratá, väčšinou hlodavce, zotavili vo vnútri teplých stien našich domovov, keď je počasie zima. No zvuky sa nikdy nezmizli, keď sa ročné obdobia zmenili, len intenzívnejšie

To je, keď sa rodina rozhodla, že to musí byť nejaký druh hmyzu. Investovali do DIY bug-bomby a nasadili ju, dúfajúc, že ​​to bude tá vec, ktorá konečne vyrieši ich strašidelný problém.

Po skončení kola liečby pesticídmi sa nepodarilo vyhnúť chyby, ktoré pravdepodobne robili takúto raketu, sa rodina rozhodla povoliť profesionála. Nehľadali nič viac ako odborník na škodu David Glover.

David bol presvedčený, že akokoľvek okrídlené bytosti budú bzučať v stene rodiny, nebudú to ani jeho dlhoročné skúsenosti. Nič ho však nemohol pripraviť na šokujúci objav, ktorý čoskoro urobí.

Bartlett Bee Whisperer / Facebook

Ako David skúmal vonkajšiu stenu kuchyne domova, objavil "plačúcu dieru" (čiernu čiaru v spodnej časti stredu) a ďalšiu malú medzeru medzi oknom kuchyne a tehálou. Tieto malé otvory boli s najväčšou pravdepodobnosťou vstupnými bodmi pre akékoľvek bytosti, ktoré sa rozhodli prebojovať do domu.

Bartlett Bee Whisperer / Facebook

Aby sa dostal zmysel veľkosti čokoľvek, čo bolo uložené do steny, rozhodol sa David použiť svoju infračervenú kameru na vyzdvihnutie tepelných podpisov. Keď sa obraz vrátil, David bol ohromený tým, čo videl: všetko, čo sa urobilo ako doma vo svojich stenách, bolo obrovské!

Bartlett Bee Whisperer / Facebook

David sa rozhodol použiť dym, keď pracoval v prípade, že sa zaoberal nebezpečným bodavým hmyzom. Takisto postriekal malé množstvo prirodzeného repelentu, aby zabránil úniku do zvyšku steny.

S hmyzom, ktorý bol na chvíľu ohromený dymom, David začal pracovať s rozšírením vypuklého otvoru, aby sa mohol lepšie pozrieť dovnútra. Akonáhle David stiahol prvú murovanú múr z múru, potvrdili jej podozrenia zo zamorenia.

Bartlett Bee Whisperer / Facebook

Otrasní domáci votrelci boli v skutočnosti úľ rušných včiel. A posúdenie veľkosti hrebeňa, ktoré bolo teraz viditeľné cez tehly, bolo pravdepodobne tou najťažšou prácou Davidova života na odstraňovanie škodcov.

Bartlett Bee Whisperer / Facebook

David začal odstraňovať vrstvu po vrstve tehla a vyradiť dva celé riadky za niekoľko minút. Ale s každou tehlou, ktorú odstránil, sa Davidov žalúdok ponoril o niečo viac pri pohľade na úľ, ktorý sa jednoducho nezdalo.

Keď David odstránil päť radov tehál, uvedomil si, aký veľký džem sa dostal. Keď bol celý úľ nakoniec odhalený, David nemohol uveriť jeho očami …

AllEvents

Úľ bol absolútne masívny, jeho veľkosť bola skromná ako okná kuchyne nad ním. Podľa Davida to bol jediný najväčší voštinový plášť, aký kedy videl!

Bartlett Bee Whisperer / Facebook

Po bližšej prehliadke bzučiaceho úlu si David všimol, že obsahuje 13 buniek kráľovnej, každá s oddelenou panenskou včelí kráľovnou. Davidovi bolo jasné, že tento úľ nie je len neuveriteľne aktívny – bolo to prežitie.

Bartlett Bee Whisperer / Facebook

Keď David skontroloval zvyšok úlu, všimol si niekoľko mŕtvych včelovitých kĺzavých na ľavej strane. David z toho vyvodil, že to bolo pravdepodobné, keď vyhladzovateľ rozstrihol svoju prvú dávku pesticídov, avšak chemikálie nemali šancu zabiť celú kolóniu.

Moderný farmár

Hoci včely boli určite nepríjemné, David vedel, že jednoducho ich vyhladenie prispieva len k účinkom masových úmrtí včiel, ktoré sa vyskytujú po celom svete. A tak sa David rozhodol odstrániť kus úľu kusom, aby presťahoval včely do vhodnejšieho domu.

Bartlett Bee Whisperer / Facebook

Po odstránení niekoľkých kúskov plástov, David si všimol, že veľká časť bola postavená ako spletitý neporiadok kriviek a tunelov. David opísal podivné hrebene tak, ako by vyzeral, keby "stavebná posádka v tejto časti úľa bola kvapka kyslá." Ako bizarné!

Napriek tomu, že David v podstate zničil ich domov, včely boli svojím úsilím zvláštne spolupracujúce, najmä pre tých, ktorí ich kráľovnú vzali. Dokonca sa zhromaždili na Davide po rade, keď pracoval.

Bartlett Bee Whisperer / Facebook

Akonáhle boli hrebene odstránené, začal David čistiť svoju pracovnú plochu. Ako si viete predstaviť, roztrhnutie tehlovej steny a odstránenie úľa tisícok včiel zvnútra je dosť chaotická práca!

Zatiaľ čo sa ukľudňoval, David sa rozhodol umiestniť do otvoru box v prípade, že akýkoľvek pracovník včiel, ktorý sa možno vyľakal z tejto zbytočnej reakcie. Koniec koncov, žiadny úľ nie je úplný bez jeho pracovníkov.

Bartlett Bee Whisperer / Facebook

Keď David skončil čistenie, bol prekvapený tým, že tisíce špinavých nočných včiel odtiahli odtlačok. "Dobre, keď si premýšľate o tom, čo tvoja mama povedala, aby si si utiera nohy predtým, než vkročíš do domu," žartoval David.

Bartlett Bee Whisperer / Facebook

Keď sa úľ bezpečne odstráni, David pravdepodobne dodá včely mnohým medovým farmám v oblasti. Týmto spôsobom David dúfa, že pomôže tým včelárom, ktorí v súčasnosti zaoberajú stratou kolónií.

Los Angeles County Beekeepers Association

Včely môžu mať zlý rap, ale sú neodmysliteľnou súčasťou globálneho poľnohospodárstva a zohrávajú obrovskú úlohu v takmer každom aspekte ľudského každodenného života. Takže predtým, ako sa vydáte na včela, ktorá sa dostane trochu príliš blízko pre pohodlie, len si pamätajte: včely sú naši priatelia!

Čo by ste urobili, keby ste našli úľ, ktorá je veľká v stene?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *